Certyfikacja w zakresie Analityki Internetowej GAIQ

Certyfikat_Google_Analtycs_Marek_Olas_2014

Niegdyś zajmowałem się kodowaniem oprogramowania do śledzenia ruchu na stronach internetowych – obecnie potwierdzam aktualność wiedzy z zagadnień analityki internetowej otrzymując ten oto certyfikat. Egzamin Google Analytics Individual Qualification (GAIQ) został przeze mnie zaliczony w języku angielskim, bowiem na tą chwilę nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

Zakres wiedzy obejmował podstawowe zagadnienia dla marketerów i analityków szukających zrozumienia kwestii analityki cyfrowej oraz tego jak rozwinąć wydajność biznesu w oparciu o pomiar i anlizę danych. Podstawowymi zagadnieniami są kwestie rozumienia procesów związanych ze zbieraniem danych, przetwarzaniem ich, konfiguracją i raportowaniem oraz nawigacją po raportach Google Analytics, zagadnieniach śledzenia konwersji i rozszerzeniem ecommerce. W zakresie bardzej zaawansowanych zaganień należy wymienić kwestie analizy automatycznej (inteligence), funkcji importu i eksportu danych, Google Tag Mangara czy Universal Analytics z protokołem Measurement Protocol, który umożliwia śledzenie poza stronami internetowymi na aplikacjach i wszelkiego rodzaju urządzeniach podłączonych do internetu. Studiując materiały do nauki znalazły się w nich także omówienie najlepszych praktyk w zakresie wdrażania procesu analityki cyfrowej.

Dla chcących uzyksać podobne kwalifikacje polecam Analytics Academy  w szczególności Digital Analytics Fundamentals, choć warto zajrzeć także do pozostałych kursów, zwłaszcza Google Analytics Platform Principles.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w omawianym zakresie polecam nasze usługi w zakresie analityki internetowej.