Funkcjonalna nowość w Adwords – kampanie rozszerzone

kampanie rozszerzoneW ostatnich dniach Google wprowadził ciekawe i funkcjonalne zmiany dotyczące zarządzania kampaniami reklamowymi Adwords. Chodzi o kampanie rozszerzone, czyli sprawne i szybkie dostosowywanie kampanii reklamowych do różnych urządzeń tj. komputerów, smartfonów, tabletów. W dzisiejszych czasach każdy z nas w ciągu jednego dnia korzysta z wielu urządzeń połączonych z internetem, w różnych porach dnia i różnych lokalizacjach.

Za pomocą kampanii rozszerzonych reklamodawca może dokładnie dopasować nasilenie reklamy według lokalizacji, pory dnia i typu urządzenia na którym będzie się reklama wyświetlać, w zależności od specyfiki działalności, branży i aktualnego zapotrzebowania. Można też stosować różne komunikaty reklamowe na różne użądzenia i różne dni tygodnia.Na przykład dla mechanika samochodowego korzystne może być w godzinach pracy nasilenie reklam (np. +25%) na telefony komórkowe i smartfony w promieniu 10 km od warsztatu – można użyć reklamy z numerem telefonu (kliknij, aby zadzwonić) i odpowiednim komunikatem. Oprócz tego cały czas może być emitowana uniwersalna reklama na wszystkie urządzenia kierująca na poszczególne usługi lub formularz rezerwacji terminu wizyty.

Innym przykładem może być bar, który około południa serwuje obiady i w tym czasie dobra byłaby reklama emitowana na komórki, smartfony i tablety w promieniu 500 metrów z adresem lokalu,  ukazująca się na zapytania: „obiady domowe”, „lunch”, „jadłodajnia” itp. Ten sam bar wieczorem oferuje drinki i piwo, dlatego w godzinach od 17 – 22 można zdefiniować reklamy informujące o tym fakcie klientów znajdujących się w pobliżu na odpowiednie słowa kluczowe. Ponadto cały czas emitowana będzie reklama kierująca na stronę internetową lokalu na komputery stacjonarne, tablety i smartfony, z lekkim nasileniem od czwartku do niedzieli.Co ciekawe wszystko to można zdefiniować z obrębie jednej kampanii reklamowej, więc nie ma potrzeby tracić czasu na tworzenie i zarządzanie wieloma kampaniami dotyczącymi jednego reklamodawcy. Kampanie rozszerzone, dzięki rozbudowanym statystykom i raportom, odpowiedzą na pytanie ile środków warto przeznaczać na reklamy w zależności od urządzenia, lokalizacji, pory dnia czy wreszcie treści reklamy.

 

Źródła: http://www.ittechnology.us/rozszerzone-kampanie-w-wyszukiwarce-google-o-co-w-tym-chodzi/

https://support.google.com/adwords/answer/2375499