Kolejne certyfikacje w zakresie reklamy internetowej

Podnoszenie kwalifikacji w dziedzinie marketingu i nowoczesnych technologii to niezbędny element efektywnego działania. Na ostatnim czasie zyskaliśmy kolejne kwalifikacje z zakresu reklamy internetowej potwierdzone zaliczeniem egzaminów.

Reklama mobilna

Liczba osób aktywnie korzystających z urządzeń mobilnych stale rośnie. W samych Stanach Zjednoczonych w latach 2011 – 2013 liczba posiadaczy smartfonów zwiększyła się o 25 %, w Polsce udział posiadaczy smartfonów w 2013 przekraczał 40%. Analitycy wskazują, że szukając określonych produktów, usług lub wydarzeń lokalnych 84% internautów korzysta z wyszukiwarek na komputerze lub tablecie, zaś aż 88% na smartfonie. Odbiciem rynkowych tendencji w sektorze mobilnym jest rosnące zainteresowanie reklamą dostosowaną do tych urządzeń. Tego między innymi można się dowiedzieć przygotowując się do egzaminu Adwords z reklamy mobilnej.

Za zdanie egzaminów z Podstawy reklamy i Reklamy mobilne

Certyfikat Adwords w zakresie reklamy mobilnej dla Marka Olasa link do profilu

Reklama w YouTube

W ciągu roku 2014 ilość czasu przeznaczanego na oglądanie filmów na YouTube wzrosła o niemal 40%. Co miesiąc ponad miliard osób odwiedza YouTube i ogląda filmy o łącznej długości ponad 6 miliardów godzin, z czego ponad połowa dotyczy urządzeń mobilnych. To wielka gratka dla reklamodawców, aby wykorzystać tak popularne medium.

Certyfikat Adwords w zakresie reklamy wideo dla Marka Olasa link do profilu

Zakupy Google

Zakupy Google to usługa, dzięki której za pośrednictwem wyszukiwarki Google, można reklamować konkretne oferty ze sklepu internetowego. Na reklamę Zakupy Google składa się lista produktów, gdzie uwzględnione jest zdjęcie, nazwa produktu, cena oraz nazwa sklepu, w którym można go kupić. Największą zaletą korzystania z usługi Zakupy Google jest to, że znacznie skraca się czas dotarcia do klienta. Klient w wyszukiwarce może od razu porównać oferty różnych sklepów i przejść na podstronę wybranego towaru, gdzie dostępny jest formularz zamówienia. Dla reklamodawcy to szansa dotarcia bezpośrednio do klientów.

Certyfikat Adwords w zakresie reklamy w zakupach Google (PLA) dla Bartosza Sobczyka