Marketingowe nowości – lipiec 2020

image title

Wakacyjny sezon trwa, ale jak zwykle w świecie digital raczej nie ma o nim mowy. Sprawdźcie co przynosi nam lipiec za nowości, zmiany oczywiście nieustannie te na lepsze. Zapraszamy!

Google testuje miniatury obrazów w wynikach wyszukiwania. Miniaturki to przycięte do kwadratu wersje wyróżnionych obrazów, które znajdują się w artykułach. Testowane jest także użycie miniatur z listy rozwijanej Google Suggest. »Google Web.dev opublikował grupę układów, które wymagają jednego wiersza kodu CSS do funkcjonowania. Są one przyjazne dla urządzeń mobilnych, szybko ładują się i są gotowe do włączenia do projektu internetowego. Układy mają na celu pokazanie, co można osiągnąć za pomocą tylko jednej linii kodu CSS. »Google tworzy nowy sposób zwiększania ruchu za pomocą wyszukiwania grafiki. Aktualizacja Grafiki Google otwiera właścicielom witryn dodatkowy sposób kierowania ruchu za pomocą zdjęć. Nowo wprowadzona funkcja w Grafice Google pozwala szybko dowiedzieć się, co jest wyświetlane na zdjęciach. Informacje o osobach, miejscach lub rzeczach związanych z obrazem są pobierane z Grafu wiedzy Google i wyświetlane pod zdjęciami po ich kliknięciu. »Google Analytics dodaje funkcje przewidywania dla reklamodawców: Predictive Audiences i Predictive Metrics, która jest dostępna w ofercie produktów Aplikacje + internet w wersji beta. Reklamodawcy przy targetowaniu będą teraz widzieć nowych odbiorców w oparciu o dwa typy: prawdopodobnie kupujący i potencjalni kupujący. »Badanie miliardów wyników wyszukiwania wykazało, że ponad 25% ludzi klika pierwszy wynik organiczny. Badanie wykazało, że średni CTR gwałtownie spada po pierwszej pozycji, a druga i trzecia pozycja mają odpowiednio 15% i 11% współczynników klikalności. Natomiast dziesiąta pozycja ma już tylko 2,5%. »Google dodaje nowe funkcje do opcji kopiowania reklamy RSA z funkcjami dynamicznymi i zwiększa ich przydatność dzięki wynikom obejmującym wiele kampanii i sugestiom zasobów. Nowe funkcje to: wstawianie lokalizacji i dostosowania z odliczaniem. Dostępne są również ulepszone sugestie i zalecenia dotyczące kopiowania oraz uruchomienie raportowania zasobów w różnych kampaniach. »Powstała nowa platforma od Google Shoploop inspirowana fenomenem krótkich wideo na TikToku. Za pomocą platformy można będzie na 90-sekundowym wideo pokazać produkt, jego zastosowanie, co użytkownikom ma go przybliżyć i pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Platforma jest na razi dostępna w tylko w wersji mobilnej i na jej debiut w Polsce jeszcze musimy poczekać. »
Facebook wprowadził możliwość udostępnienia swoich rozmów w Messenger Room na żywo. Serwis wykorzystał potencjał transmisji live i w wyszedł użytkownikom na przeciw. W transmisji live może uczestniczyć nawet 50 osób, a jej publiczność może być dowolna. »Google dodaje więcej opcji wizualnych dla kupujących i marek.
Inteligentne zakupy, reklamy displayowe i rozszerzenia graficzne otrzymują nowe funkcje wzbogacające zakupy. »Google ożywia handel elektroniczny. Google na stałe zrzeka się prowizji od produktów sprzedawanych za pomocą opcji płatności „Kup w Google”. »TikTok uruchamia fundusz 200 milionów dolarów na płacenie użytkownikom za treści. „Funduszu twórców” zostanie przekazany użytkownikom w USA w 2021 roku. »Mapy Google stają się społecznościowe, teraz każdy użytkownik będzie mieć własny profil. Profile będą zawierać wszystkie przesłane przez użytkowników zdjęcia, filmy i recenzje i będzie można je śledzić. »