image title

Listopad w marketingu to intensywny czas, kiedy przygotowujemy się do akcji promocyjnych na BLACK FRIDAY. Duża konkurencja wymaga kreatywnych działań, co nie jest łatwe, w obliczu niepewności społeczeństwa w czasie panującej pandemii. Również premiery miały kampanie świąteczne, które w środowisku marketingowym były głośno komentowane.

Najnowsza aktualizacja aplikacji Instagram pokazuje kierunek, w jakim podąża portal. Nastawienie pro-sprzedażowe Instagramu widzimy po przeniesieniu ikony aktywności i utworzenia nowego postu do góry, obok ikony z wiadomościami. Na ich miejscu pojawiła się ikona sklepu. »Google kończy migrację narzędzia Disavow do Search Console do nowego interfejsu Search Console z ulepszeniami. Google zaktualizował również swoją stronę pomocy o nowe wskazówki. Narzędzie do zrzekania się linków umożliwia wydawcom sygnalizowanie Google, że spamerskie linki nie powinny być liczone. »YouTube wprowadza reklamy audio, aby dotrzeć do słuchaczy muzyki i podcastów. Reklamy audio mogą wydawać się dziwne dla witryny specjalizującej się w wideo, ale YouTube twierdzi, że użytkownicy konsumują więcej treści skoncentrowanych na dźwięku. »Wskazówki, jak zabezpieczyć witrynę WordPress przed włamaniem, w tym zalecane wtyczki bezpieczeństwa. Wszystkie witryny internetowe są nieustannie atakowane, niezależnie od tego, czy jest to forum phpBB, czy witryna WordPress, wszystkie witryny są sondowane przez hakerów. »Google oferuje dogłębne spojrzenie na tworzenie swojego algorytmu DeepRank w prawie godzinnym filmie o działaniu wyszukiwania. Google ujawnia nowe szczegóły dotyczące tworzenia algorytmu DeepRank, który dostarcza trafniejszych wyników wyszukiwania dzięki zrozumieniu języka tak, jak rozumieją go ludzie. »Google udostępnia 16 statystyk dotyczących kupujących w okresie świątecznym. Są to dane, które pokazują, jak zmieni się zachowanie kupujących w okresie świątecznym w 2020 roku. 27-stronicowy przewodnik Google zawiera kilkanaście przydatnych danych, które pomogą marketerom dotrzeć do najbardziej zaangażowanych tegorocznych konsumentów. »Google potwierdza, że Core Web Vitals stają się sygnałami rankingowymi wyników wyszukiwania w maju 2021 roku w aktualizacji, która połączy również istniejące sygnały związane z UX. Sygnał „jakość strony” łączy Core Web Vitals z następującymi sygnałami: przyjazność dla urządzeń mobilnych, bezpieczne przeglądanie, bezpieczeństwo HTTPS,
wytyczne dotyczące natrętnych reklam pełnoekranowych.
Core Web Vitals zostały wprowadzone wcześniej i mają na celu zmierzenie, jak użytkownicy odczuwają szybkość, responsywność i stabilność wizualną strony. »
Twitter wprowadza reklamy karuzelowe zawierające od 2 do 6 obrazów lub filmów przesuwanych w poziomie. Mają one bardziej angażować użytkowników i kierować ich do aplikacji lub witryny. Dzięki wielu zasobom w jednej reklamie nadawca może szerzej zaprezentować produkty, podkreślić cechy produktu czy opowiedzieć historię marki. »»Twitter ogłosił nowy sposób na tweetowanie o nazwie Fleet. Fleet to tymczasowy tweet, który zniknie po 24 godzinach. Ta opcja ma ośmielić biernych użytkowników do dołączania do rozmów i publikacji na portalu swoich bieżących przemyśleń. »Firma Google uruchomiła zaktualizowany raport statystyk indeksowania w Google Search Console. Nowy raport zawiera nowe funkcje zapewniające bardziej szczegółowy wgląd w to, jak Google indeksuje Twoją witrynę. Pomoże to użytkownikom zarówno monitorować witryny internetowe pod kątem wszelkich mogących wystąpić problemów, jak też zauważyć przyczyny wzrostu indeksowania. »Instagram umożliwia reklamodawcom tworzenie sponsorowanych postów w imieniu użytkowników. Stworzony przez reklamodawcę post wygląda jak bezpłatny post publikowany z konta użytkownika, lecz jest opatrzony tagiem: „Płatna współpraca z [nazwa marki]”. Wprowadzone w zeszłym roku reklamy z treściami marki są sposobem dla influencerów na identyfikację ze sponsorującą ich posty firmą lub marką. »Google łączy sygnały hreflang z HTML i map witryn.Temat potencjalnie sprzecznych sygnałów hreflang omawiano w transmisji na żywo w Centrum Wyszukiwania Google od 27 listopada. Gdy dyrektywy hreflang zostaną zaimplementowane w kodzie HTML witryny i mapie witryny, Google połączy je i użyje wszystkich sygnałów. »

4 thoughts on “Marketingowe nowości -listopad 2020

 • Paweł Cengiel

  Ciekawe zestawienie. Można się dowiedzieć sporo nowych rzeczy.

  Odpowiedz
  • Magda Gospodarek

   Bardzo nam miło! Dziękujemy 🙂

   Odpowiedz
 • Marixi Media

  Czekam za kontynuację takich miesięcznych zestawień 🙂

  Odpowiedz
  • Magda Gospodarek

   oczywiście, od lat co miesiąc śpieszymy z świeżutkimi newsami 🙂

   Odpowiedz

Leave a ReplyCancel reply