Marketingowe nowości – wrzesień 2020

image title

W tym miesiącu naprawdę dużo się działo. Zapał i energia pourlopowa chyba dały o sobie znać. W naszej prasówce znajdziecie jedne z ważniejszych informacji marketingowych z Polski i ze świata. Zapraszamy do lektury!

Facebook wyposaża Instagram Direct w najlepsze opcje Messengera i łączy Messenger z wiadomościami na Instagramie. Teraz będzie możliwe przesyłanie wiadomości między platformami. Pojawi się łącznie 10 nowych funkcji. Użytkownicy mogą wybrać aktualizację natychmiastową lub opóźnić aktualizację na później. »Google wprowadza bezpłatne reklamy produktowe na całym świecie. W kolejnych krajach ma to nastąpić od połowy października. Decyzja o wprowadzeniu bezpłatnych ofert została podjęta w wyniku kryzysu finansowego spowodowanego pandemią. »Cloudflare ogłasza bezpłatną analizę sieciową, która ma na celu zapewnienie prywatności – nawet dla osób niebędących klientami
Cloudflare. Cloudflare Web Analytics to bogata w funkcje usługa analityczna. Dodatkowo Cloudflare i Internet Archive ogłosiły partnerstwo, które przyniesie korzyści wydawcom internetowym. »Badanie współczynników klikalności Google SERP pozwala ustalić, które typy wyników z elementami rozszerzonymi generują średnio najwięcej kliknięć. Z badania wynika, że użytkownicy częściej klikają wyniki z elementami rozszerzonymi w porównaniu ze zwykłymi wynikami organicznymi. »Badanie wykazało, że Google ignoruje metaopisy w ponad 70% przypadków w przypadku stron na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Portent przeanalizował wyniki wyszukiwania na urządzeniach mobilnych i komputerach, z których wynika, że Google przepisuje metaopisy w 71% na urządzeniach mobilnych i 68% na komputerach. »Facebook usuwa 20% limit tekstu na obrazy reklam. Od dawna obowiązująca reguła została zmieniona na mniej rygorystyczną. Facebook nadal daje wskazówki dotyczące zmniejszania proporcji tekstu w obrazach reklam, ale nie wymaga już go na poziomie 20%. Zamiast tego ostrzega, że miernik 20% jest najlepszą praktyką.Firma Google oficjalnie opublikowała wtyczkę Web Stories WordPress. Z łatwością twórz historie internetowe i przyciągaj więcej odwiedzających witrynę. Ta wtyczka ułatwia wydawcom WordPressa tworzenie treści w formacie Google Web Stories, umożliwiając wydawcom przyciąganie większej liczby odwiedzających. »
Facebook Business Suite łączy w sobie narzędzia Pages, Instagram i Messenger. Facebook ułatwia firmom dostęp do narzędzi do zarządzania stronami, Instagramem i Komunikatorem z jednego miejsca. Facebook wprowadza Business Suite w odpowiedzi na badania, które wskazują, że właściciele firm chcą lepszego sposobu zarządzania działaniami bez odwracania uwagi od operacji biznesowych. »Google wprowadza zmiany w wyszukiwaniach sklepów, które ułatwią klientom bezpieczne zakupy w lokalnych sklepach. W miarę trwania pandemii Google dąży do połączenia bezpieczeństwa zakupów online z natychmiastowymi zakupami w sklepie. Notatki Google wyszukiwania słów „odbiór przy krawężniku” i „bezpieczne zakupy” wzrosły dziesięciokrotnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. »YouTube ogłasza uruchomienie Shorts. Nowa funkcja, która wydaje się zdecydowanie podobna do TikTok. YouTube Shorts pojawia się jako pierwszy w Indiach i jest przedstawiony jako funkcja: „dla twórców i artystów, którzy chcą kręcić krótkie, chwytliwe filmy wyłącznie przy użyciu telefonów komórkowych”. »Google Moja Firma nadal wdraża nowe atrybuty z opcjami wpisów o środkach bezpieczeństwa i higieny pracy. Wpisy w Google Moja Firma mogą teraz podkreślać środki BHP, które firmy podejmują, aby chronić klientów podczas pandemii. Uświadomienie klientom wysiłków podejmowanych w celu zapewnienia im bezpieczeństwa może mieć ogromne znaczenie przy wyborze jednej firmy. »LinkedIn dodaje 3 nowe funkcje do stron firmowych. Są one dodawane, aby pomóc firmom pozostać w kontakcie ze swoimi społecznościami. LinkedIn dodaje nowe funkcje do stron firmowych, aby sprostać wyzwaniom stworzonym przez pandemię i wynikającą z niej zmianę w kierunku pracy zdalnej. »WordPress 5.5.1 naprawia miliony uszkodzonych witryn. WordPress opublikował wydanie konserwacyjne, które rozwiązuje problemy, które zepsuły miliony witryn internetowych. Ogłoszenie o tym, co poszło nie tak, było powiązane z arkuszem kalkulacyjnym zawierającym nazwy setek wtyczek i motywów, których dotyczy problem. »

One thought on “Marketingowe nowości – wrzesień 2020

  • Karol Kownicki

    Ciekawe fakty. Październik był ciężki, listopada w świecie SEO zawsze kojarzył mi się pozytywnie!

    Odpowiedz

Leave a ReplyCancel reply