Udział w barcampie AlejeIT #6

W dniu 5 września miałem okazję uczestniczyć w szóstej edycji AlejeIT lokalnym barcampie, który miał miejsce w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Impreza została stworzona z przesłaniem integracji osób zajmujących się zawodowo działalnością internetową.
Najpierw panie z Loft37 przedstawiły swoją historię sukcesu. Dwie sympatyczne panie dzięki ciężkiej pracy idącym w parze z dużym talentem, budują z dużym powodzeniem swoją firmę. Ich wystąpienie było zachętą do podejmowania inicjatyw. Następne Paweł Gniadkowski przedstawił 10 przyczyn porażki nowego biznesu startupów. Z uwagi na swoje próby realizowania się na tym polu, mam na myśli SEMERP, jego wystąpienie odebrałem szczególnie. Bardzo inspirujące tezy i materiały, wiele celnych i bardzo praktycznych spostrzeżeń. Kolejne Piotra Reka wystąpienie dotyczyło podobnego tematu, ale w węższym aspekcie i z innego punktu widzenia – od strony klienta. Niemniej ciekawa były kolejne wystąpienia o użyteczności, badaniach e-commerce, publicznych danych i aplikacjach hybrydowych. Pomiędzy tym miały miejsce krótkie ciekawe wystąpienia w formule Open Speach. Merytoryczną część imprezy zakończył Marcin Cichoń, którego markeitngowe hacki niewątpliwie poruszyły widownię i dały wiele do myślenia.
Dzięki interesującym gościom i aktualnym tematom imprezę uznaję za wyjątkowo wartościowe. Gorąco polecam wszystkim uczestnictwo w kolejnych edycjach!