Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz

Pomorze i Kujawy to ważne ośrodki biznesowe, gdzie obserwuje się wzrost poziomu innowacyjnej przedsiębiorczości. W dotarciu do klientów niezbędne są działania SEO i SEM.

Rynek regionalny na Pomorzu i Kujawach

Firmy działające w większych miastach muszą włożyć więcej wysiłku aby zaistnieć na tle konkurencji. Zarówno Pomorze jak i Kujawy to ważne ośrodki biznesowe i istotne centra turystyczne, gdzie obserwuje się wzrost poziomu innowacyjnej przedsiębiorczości. W przypadku tak konkurencyjnego rynku jak Bydgoszcz, Gdańsk, Toruń, czy Koszalin, stosowanie tylko tradycyjnych działań marketingowych offline nie przyniesie oczekiwanego efektu. Aby dotrzeć do klientów niezbędne jest prowadzenie promocji z zakresu SEO i SEM. Proces pozycjonowania w dużych miastach może zajmować więcej czasu, jednak jest niezbędny aby osiągnąć wysokie pozycje przekładające się na realny zyski firmy.

Jaki jest najlepszy sposób na promocję lokalnej firmy w sieci?

Jeżeli w mieście funkcjonują tysiące przedsiębiorstw, kluczowe jest dotarcie do klientów zainteresowanych naszą ofertą. Bardzo duża część użytkowników korzysta ze smartfonów i tabletów, wpisując wyrażenia dotyczące rzeczy, których potrzebują tu i teraz, w tym miejscu i czasie. Z tego powodu niezwykle ważne jest indywidualne podejście do pozycjonowania konkretnej firmy oraz oferowofertąanych przez nią produktów i usług.
Przy pozycjonowaniu SEO w Bydgoszczy, Gdańsku, Toruniu, czy Koszalinie, ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest geolokalizacja. Google dostosowuje wyniki wyszukiwań do użytkownika według własnych zasad, na które nie mamy wpływu. Dlatego im mniejsza odległość przedsiębiorstwa od osoby poszukującej informacji, tym większe prawdopodobieństwo na dotarcie do niej z ofertą, która pojawi się wysoko na liście wyników wyszukiwań. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyszukiwań mobilnych, gdzie Google w bardzo prosty i łatwy sposób określa położenie urządzenia, z którego są wyszukiwane informacje.
Skuteczne pozycjonowanie wymaga odpowiedniego doboru słów kluczowych. Ponieważ ogólne frazy kluczowe są bardzo konkurencyjne, naszym klientom działającym na lokalnym rynku na Pomorzu i Kujawach proponujemy promowanie działalności poprzez połączenie fraz kluczowych z nazwą lokalizacji. Takie słowa są tańsze i konkurują z mniejszą ilością stron www w rankingu wyszukiwań. Proponowana przez nas strategia pozycjonowania będzie skutkować większą ilością zapytań związanych z daną lokalizacją przy znacznie mniejszym budżecie, dlatego naszym klientom z Bydgoszczy prowadzącym np. zakład mechaniczny proponujemy pozycjonowanie swojej działalności na słowa kluczowe jak:

 • mechanik bydgoszcz – 1300 wyszukiwań miesięcznie
 • warsztat samochodowy bydgoszcz – 590 wyszukiwań miesięcznie
 • mechanik samochodowy bydgoszcz – 480 wyszukiwań miesięcznie

Dobrze jest wybrać również bardziej złożone wyrażenia tzw. frazy „long tail” (z długiego ogona), które jeszcze precyzyjniej trafią do określonej grupy odbiorców. Dla mechanika samochodowego prowadzącego swój warsztat w Bydgoszczy mogą to być:

 • wymiana oleju bydgoszcz – 260 wyszukiwań miesięcznie
 • naprawa szyb samochodowych bydgoszcz – 170 wyszukiwań miesięcznie
 • wymiana szyb samochodowych bydgoszcz – 210 wyszukiwań miesięcznie
 • naprawa samochodów bydgoszcz – 90 wyszukiwań miesięcznie
 • *dane z Google Trends na dzień 09.05.2018 r.

W działaniach związanych z lokalnym pozycjonowaniem nie powinno również zabraknąć wizytówki w Google Moja Firma. Obecność w Mapach Google jest bardzo ważna, ponieważ zawarte w niej informacje dotyczące adresu działalności, godzin otwarcia, numeru kontaktowego, kategorii, opinii, opisu działalności, zdjęć, ukazują się zarówno w wynikach wyszukiwań jak i Mapach Google. Dzięki temu zainteresowany użytkownik będzie mógł za pomocą zaledwie jednego kliknięcia wybrać najkrótszą drogę do warsztatu samochodowego, zarezerwować stolik w restauracji czy poznać opinie na temat zabiegów oferowanych w Bydgoskim gabinecie kosmetycznym.

Co obejmują działania SEO?

Strategia SEO powinna być dobrana pod kątem profilu prowadzonej firmy, obszaru działalności, wielkości konkurencji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, a opracowane przez nas strategie obejmują:

 • – Analizę słów kluczowych (keyword research) – wybrane słowa powinny w jak największym stopniu opisywać profil prowadzonej działalności i oferowanych usług.
 • – Audyt strony internetowej – zbadanie witryny pod kątem technicznym i strukturalnym.
 • – Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek – eliminacja błędów znalezionych podczas audytu, optymalizacja Google Page Speed, ulepszenie ścieżki konwersji oraz zmiana nawigacji na stronie upraszczająca korzystanie z niej.
 • – Analiza i dostosowanie treści na stronie – przedstawienie propozycji stworzenia jak i rozszerzenia tekstu na stronie, którą może zrealizować klient lub my.

Dlaczego warto wybrać Agencje Memtor Marketing?

W Bydgoszczy, Gdańsku, Toruniu istnieje bardzo dużo agencji oferujących kompleksowe usługi SEO. Nie narzuca to jednak przedsiębiorcom wyboru jednej z nich. W przypadku marketingu internetowego lokalizacja agencji nie ma dużego znaczenia, dlatego nie warto się ograniczać. W Memtor Marketing posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte licznymi certyfikatami, które pozwala nam precyzyjnie dobrać świadczone przez nas usługi do wymagających potrzeb naszych klientów na terenie całego kraju.

Cennik pozycjonowania w Bydgoszczy/Gdańsku/Toruniu?

Cena proponowanych działań SEO jest uzależniona przede wszystkim od branży, konkurencyjności słów kluczowych, na które planujemy pozycjonować stronę internetową, lokalizacji, jakości strony www jak i zamieszczonej treści. Do każdego klienta trzeba podejść w sposób indywidualny i przedstawić mu ofertę najbardziej dopasowaną do jego potrzeb.

Jeżeli zależy Ci na:

 • – byciu zauważonym pośród konkurencji,
 • – precyzyjnym dotarciu do użytkowników zainteresowanych Twoją ofertą,
 • – osiągnięciu wysokich pozycji w rankingu wyszukiwań,
 • – zoptymalizowaniu strony internetowej,
 • – zwiększeniu ruchu na stronie internetowej i wzroście sprzedaży.

zapraszamy do kontaktu.

Jako profesjonalna i sprawdzona agencja marketingowa chętnie pomożemy Ci osiągnąć sukces w promocji Twojego biznesu.  Z chęcią stworzymy niezobowiązującą wycenę dla promocji lokalnej jak i ogólnopolskiej.