Pozycjonowanie stron internetowych Wrocław

Wrocław jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu. Przebicie się pośród konkurencji wymaga podjęcia nie tylko zwykłych działań marketingowych, SEO oraz SEM.

Biznes we Wrocławiu

Wrocław jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu. Przebicie się pośród dużej konkurencji wymaga podjęcia nie tylko zwykłych działań marketingowych offline, ale również SEO oraz SEM. Obecnie coraz większa część osób poszukujących produktów lub usług wybiera je na podstawie opinii i informacji znalezionych w internecie. Marketing w wyszukiwarkach pozwala klientom odszukać interesujące dane w bardzo szybkim tempie i z uwzględnieniem obszaru, na którym występują. Z tego powodu tak ważne jest zadbanie o widoczność firmy w sieci zwłaszcza w przypadku osób prowadzących lokalny biznes.

Lokalizacja naszej agencji marketingowej nie ma wpływu na efekty pozycjonowania stron internetowych klientów. Proponowane przez nas kompleksowe usługi z zakresu SEO wymagają współpracy, która może być oparta na kontakcie telefonicznym, korespondencji elektronicznej jak i spotkaniach w siedzibie klienta lub naszej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i styczności z wieloma branżami, w których działają nasi klienci, zapewniamy skuteczne pozycjonowanie przedsiębiorców z Wrocławia na konkurencyjnym rynku lokalnym.

przychody, wynik finansowy i liczba mikroprzedsiębiorstw w latach 2010-2016

Źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-niefinansowe/dzialalnosc-gospodarcza-przedsiebiorstw-o-liczbie-pracujacych-do-9-osob-w-2016-roku,1,11.html?pdf=1

 

Dlaczego warto wybrać pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne jest długofalowym procesem wymagającym cierpliwości. Jego efekty można zobaczyć po dłuższym czasie, jednak warto na nie poczekać, ponieważ są gwarancją zbudowania silnej i wiarygodnej marki wybijającej się na tle regionalnego rynku.
Użytkownicy wyszukujący określonej oferty firmy z najbliższej okolicy w coraz większej ilości przypadków wpisują frazy typu usługa + lokalizacja. Pozycjonowanie na frazy ogólne nie jest dobrym rozwiązaniem i może nie dawać oczekiwanych efektów. Firmom działającym we Wrocławiu proponujemy pozycjonowanie w internecie przy pomocy konkretnych fraz kluczowych połączonych z nazwą miasta.

Tak więc dla wrocławskiego salonu kosmetycznego mogą to być frazy typu:

 • salon kosmetyczny wrocław – 2400 wyszukiwań miesięcznie
 • gabinet kosmetyczny wrocław – 880 wyszukiwań miesięcznie

Dobrym pomysłem jest zastosowanie bardziej konkretnych i złożonych fraz, tzw. „long tail” (z długiego ogona), dzięki którym doprecyzujemy ofertę i dotrzemy do zainteresowanych nią konsumentów. Dla salonu kosmetycznego prowadzonego we Wrocławiu można zaproponować słowa kluczowe takie jak:

 • depilacja laserowa wrocław – 2400 wyszukiwań miesięcznie
 • makijaż permanentny wrocław – 720 wyszukiwań miesięcznie
 • pedicure wrocław – 590 wyszukiwań miesięcznie

Warto również pamiętać o tym, że pozycjonowanie lokalne jest ściśle połączone z obecnością w Mapach Google. Z tego powodu każdy przedsiębiorca działający na lokalnym rynku powinien zadbać o posiadanie i dobre wypełnienie wizytówki w Google Moja Firma, która pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Zawarte tam informacje takie jak godziny otwarcia, adres, numer kontaktowy, opis, opinie mogą być niezwykle pomocne dla użytkowników poszukujących usług tu i teraz w obrębie lokalizacji, w której przebywają.

Pozycjonowanie firm z Wrocławia

Prowadziliśmy skuteczne działania mające na celu zwiększenie widoczności stron internetowych wielu klientów, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Opracowane przez nas strategie uwzględniają:

 • – Analizę słów kluczowych (keyword research) – wybrane frazy kluczowe muszą w jak najlepszym stopniu opisywać profil działalności i świadczonych przez nią usług.
 • – Audyt witryny internetowej – zapoznanie się ze specyfiką strony pod kątem technicznym i strukturalnym.
 • – Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek – usunięcie błędów znalezionych podczas audytu, optymalizacja Google Page Speed, ulepszenie ścieżki konwersji oraz uproszczenie nawigacji na stronie.
 • – Analiza i dostosowanie contentu na stronie – przedstawienie propozycji stworzenia, rozszerzenia, ulepszenia jak i innych możliwości modyfikacji tekstu na stronie.

Pozycjonowanie Twojej firmy – dlaczego warto nas wybrać?

Nasz zespół w Memtor Marketing dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobył dużą wiedzę i kwalifikacje pozwalające na skuteczne dopasowanie świadczonych przez nas usług do wymagających potrzeb klientów. Poprzez proponowane przez nas działania można:

 • – wyróżnić się na tle konkurencji,
 • – zoptymalizować stronę www,
 • – osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania,
 • – przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów,
 • – wpłynąć na wzrost zainteresowania witryną i zwiększyć sprzedaż.

Jaka jest cena pozycjonowania stron internetowych we Wrocławiu?

Wrocław to miasto z tradycją. Zachwyca swoją architekturą, zabytkami, a różne wydarzenia kulturalne przyciągają zarówno osoby mieszkające tu jak i wielu turystów. Warto wykorzystać duży potencjał tego miejsca i dotrzeć ze swoimi usługami do konkretnej grupy docelowej. Cena działań SEO zależy od wielu rzeczy, na które składają się m.in.: branża, działania konkurencji, jakość strony www, konkurencyjność fraz kluczowych czy jakość treści umieszczonej w witrynie.

Jako sprawdzona agencja marketingowa z przyjemnością pomożemy osiągnąć sukces w promowaniu zarówno małej jak i dużej firmy. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie stworzymy darmową i niezobowiązującą wycenę dla promocji lokalnej jak i w skali ogólnopolskiej.