Wyszukiwarka

Reklamy Google Adwords

Reklamy tekstowe, która pojawia się obok wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google oraz sieci witryn partnerskich. Internauta ma możliwość kliknięcia w reklamę, która skieruje go na witrynę internetową reklamodawcy. Oto przykład reklamy Adwords:

ZALETY

Dokładne kierowanie

Reklama Adwords jest precyzyjną odpowiedzią na konkretne pytanie wpisane przez użytkownika w okno wyszukiwarki. Reklama nie jest nachalna i pokazuje się tylko użytkownikom zainteresowanym danym tematem.

Szybki efekt

Reklamy w postaci linków sponsorowanych pojawiają się powyżej wyników wyszukiwania oraz po ich prawej stronie – tym samym mają dużą szansę na potencjalne kliknięcia. Niezależnie od aktualnej pozycji naszej firmy, na rynku możemy szybko i skutecznie przedstawić swoją ofertę lokalnie lub globalnie

Płatność za efekt

Trzeba podkreślić, że wyświetlanie reklam jest bezpłatne. Reklamodawca płaci tylko za kliknięcie, które przenosi potencjalnego klienta na jego stronę www.

Dowolny wybór zasięgu, budżetu, czasu emisji reklam

Istnieje możliwość wyświetlania reklam tylko na wybranych obszarach geograficznych i dla wybranych grup odbiorców. Można dowolnie regulować nasilenie wyświetlania reklam w przedziałach czasowych oraz elastycznie dobierać budżet.